понеділок, 30 листопада 2015 р.

Круглий стіл за участю Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти

13 листопада 2015 року за ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України в конференц-залі Будинку вчителя відбувся круглий стіл за участю Голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти Лілії Гриневич. Темою зустрічі стало питання забезпечення прав та гарантій освітян при реформуванні освітнього законодавства.
У роботі круглого столу взяли участь начальники управлінь освіти, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян, представник Профспілки вчителів Ізраїлю Давид Орен, освітянська спільнота.
Засідання круглого столу розпочалося зі вступного слова голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня. Він зауважив, що у законопроекті «Про освіту», розробленим Міністерством освіти і науки України, міститься ряд норм, які звужують права та гарантії освітян. Це гарантії щодо фінансування освіти, оплати праці, сертифікації педагогічних працівників тощо.
Юридичні роз’яснення щодо цих питань надала юрисконсульт Київської міської Профспілки Вікторія Соломінчук. Вона повідомила, що до 1 січня 2021 року сертифікація педагогічних працівників з подальшим присвоєнням їм кваліфікаційних категорій є добровільною. Разом з тим, «надбавки за кваліфікаційні категорії», передбачені законопроектом, встановлюються тільки тим педпрацівникам, які пройшли сертифікацію. До 1 січня 2021 року педагогічні працівники, які не бажають проходити сертифікацію, проходять атестацію згідно із законодавством. При цьому законопроект не дає відповіді на питання: чи збережеться рівень оплати праці для працівників, які до 2021 року скористаються правом не проходити сертифікацію, а будуть атестуватися за старими правилами.

Немає коментарів:

Дописати коментар